Olvasom a Telex-en, hogy „a magyarok fele olyan településen él, ahol a jövedelem nem éri el az országos átlagot”. Zseniális
Egyes statisztikai állítások elsőre meghökkentőek, ám valójában triviális matematikai tények.
Tisztázzunk valamit: az ember a barátait nem szokta megfigyelni, lehallgatni, főleg, ha az nem adott okot rá. Vagy nem is vagyunk igazán barátok?
„Az USA osztályozta az egyes államokat az ellenség–barát dimenzióban, s eszerint – döbbenetes módon – az angolszász országokon kívül gyakorlatilag minden európai állam megfigyelésre »méltó« országnak tekinthető.
Tisztázzunk valamit: az ember a barátait nem szokta megfigyelni, lehallgatni, főleg, ha az nem adott okot rá. Vagy nem is vagyunk igazán barátok? Hja kérem, a nemzetközi helyzet fokozódik, terrorism, terrorism, terrorism – zsolozsmázzák nekünk az amerikaiak Virág elvtárs receptje alapján. S mi marad nekünk, európaiaknak? Pelikánnal együtt csak annyit mondhatunk kellő szerénységgel és alázattal: jó tudni.
Szóval tegyük egyértelművé: az Egyesült Államok messze túllépte a titkosszolgálati és nemzetbiztonsági megfigyelésekben, lehallgatásokban és adatgyűjtésekben azt a határt, ami demokratikus államok között elvárható és megkövetelhető. Az USA valóban Orwell világa felé indult el, ami a demokrácia és a szabadság szétverésének veszélyével fenyeget. Igen, igen: a demokrácia és szabadság egykori őshazája vált a demokráciára és szabadságra nézve legnagyobb veszélyforrássá.”